Castaldo

Titanium Label
SERT ama yine ESNEK

Yüksek kalıp sıkma kuvveti

Daha yüksek basınçta ve Daha düşük sıcaklıkta mum basımı

Modelde daha az çarpılma Daha iyi detaylar Daha az büzülme


Castaldo® Tilanyum kuyumcu kalıp kauçuğu tıkıştırılma, kasilme, eğilip bükülme va çekip uzatılabilmesi bakımından standart Castaldo Beyaz ve Sarı kauçuğa benzer. Titanyum kauçuk ile hazırlanan kalıplar her türlü ihtiyacınızı karşılar: Kolayca eğilir, esner, lastik gibi uzar, göbek maça veya spiral kesimli maça çıkarmaya elverişlidir.

Castaldo Titanyum kuyumcu kalıp kauçuğunun esnek ama bir o kadar da sert olması sayesinde mum modeller daha az çarpılır. Mum basılırken normal kauçuklarda küçük yüzeyli kısımların kımıldayıp yerinden oynaması Titanyum kauçukta söz konusu olmaz; bu ise mum modelin daha az çekmesi demektir: Sadece %1,4!

Yeni Castaldo Titanyum kuyumcu kalıp kauçuğu sert olduğundan,

sıkma kuvveti (kalıp sıkma basıncı) artırılıp mum sıcaklığı düşürülerek daha yüksek hava basıncıyla mum basılabilir. Bu sayede detaylar kaybolmaz ve çekmebüzülme asgariye iner.

Castaldo Titanyum kuyumcu kalıp kauçuğu Castaldo Beyaz ve San gibi doğal bir kauçuktur ve pişme süreleri ile sıcaklık değerteri aynıdır.

Castaldo Titanyum kuyumcu kalıp kauçuğu kare plaka (46x46 cm), şerit (7.5x46 cm) ve hazır dilimler halinde satışa sunulmaktadır.

Castaldo titanyum kauçuğunun sunduğu imkânlar:

Kalıpta en az çekme
Mum basarken kalibı daha fazla sıkabilme
Yüksek basınçta mum basımı
Düşük sıcaklıkta mum basımı
Mumda en az büzülme
Mumda daha az çarpılma
Daha iyi detay alımı  Çeviri

 

İngilizce Teknik Bülten
İngilizce Doğal kauçuk teknik PDF belgesi
Geri Türk menüsüne gidin
Titanium® (İngilizce) GHS EUGHS

 

  


Copyright © 1991-2018 F. E. Knight Inc. ALL RIGHTS RESERVED