Castaldo VLT

Düşük Sıcaklıkılı Silikon Kalıp Kauçuğu
Pişirme Sıcaklığı 71
°F

Birkaç Gün Değil, Sadece Birkaç Şaat içinde, Bilgisayar
Ekranından Dosdoğru Imalat Tezgahına

İster hızlı prototipier, ister stereo litograflar olsun, bütün plastik orijinal modellere herhangi bir zarar vermeksizin, bilgisayarla CAD/CAM ortamından doğrudan seri imalata geçmeye uygun kalıplar elde etmek amacıyla tasarlanmış yeni bir silikon kauçuğu kuyum imalatçılarının hizmetine sunuyoruz...

Castaldo VLT Kalıp Kauçuğu, kuyum imalâtçılarının CAD/CAM Devriminden bu yana mahrum kaldıkları bir şeyi, yani SÜRATİ, mümkün kılmaktadır. Bilgisayar modelleri artık HIZLA  üretime geçebilmektedir.

Yeni Castaldo VLT Kauçuğu, birçok plastik reçinenin, hatta geleneksel modelaj mumlarının yumuşama noktalarının çok altındaki sıcaklıklarda, örneğin 71˚C civarında pişirilebilmektedir.

Yeni Castaldo VLT Kauçuğu'nun maliyeti standart kauçuklardan çok az farklılık gösterir. Ve KALlPLARlN ÇEKME PAYl SADECE % 0,1 nispetindedir.

Yeni Castaldo VLT Silikon Kalıp Kauçuğu iki ayrı standart boyda piyasaya arz edilmiştir:

• Yaklaşık 6 mm kalınlıkta ve 7,3 x 45,7 cm ebadındaki şeritler 2,27 kg'lık ambalajlarda paketlenmiş ve 10'luk paketler halinde 22,7 kg'lık kolilere yerleştirilmiştir.

• Yaklaşık 6 mm kalınlıkta ve 14,5 x 45,7 cm ebadında geniş şeritler 4,5 kg'lık ambalajlarda paketlenmiş ve 6'lık paketler halinde 27,2 kg'lık kolilere yerleştirilmiştir.

Standart boydaki bir kuyum kalıbının pişirimi için tavsiye edilen sıcaklık ve pişme süreleri aşağıda sıralandığı gibidir:

• 88˚C sıcaklıkta 30 dakika
• 82˚C sıcaklıkta 45 dakika
• 76˚C sıcaklıkta 60 dakika
• 71˚C sıcaklıkta 90 dakika

 


İngilizce Talimatlar
 İngilizce Silikon kauçuk teknik PDF belgesi
geri Türk menüsüne gidin
VLT® (İngilizce) GHS EUGHS 


Copyright © 1991-2018 F. E. Knight Inc. ALL RIGHTS RESERVED